Heraldika a historie - Josef Plch

Osobní stránky zaměřené na heraldiku a historii Jedovnicka,
holštejnského a rájeckého panství, Blanenska, Moravy...

Vyhledat článek

Kotvrdovický potok

Autor: Josef Plch | Vydáno: 04. září 2010 | Přečteno: 3481x

Historické okénko Jedovnického videožurnálu ze září 2007. Můžete vidět přehled změn toku Kotvrdovického potoka a zaniklé rybníky na něm - Jakub, Podvorský a další. Přeložení toku potoka v Jedovnicích - asi kolem roku 1800. Staré mapy - 1. vojenské mapování (asi z roku 1765) a indikační skica mapy stabilního katastru z roku 1826.

V čase od natočení jsem se dozvěděl nové informace a napadla mne nová vysvětlení, takže dnes by příspěvek vypadal trochu jinak. Asi nejpodstatnější z nich je, že v Kotvrdovicích existoval i další, prostřední rybníček - vznikl patrně někdy v 19. století a byl zavezen po druhé světové válce.

Mimochodem - dům, který se objevuje v úvodním titulku, byl zbořen v roce 2009, dnes už na jeho místě stojí nový...

Video stáhnout a přehrát (download).

Video přímo přehrát (stream).

Copyright © 2019 plch.info | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign

zerokilledwatches.com https://www.ufesawatches.com https://www.ban-watches.com/ www.walletswatchesandthings.com replica watches https://www.watchesjob.com https://www.smartwatchesdeal.com replica rolex https://www.watch2ch.com/ replica rolex omegawatches2015 https://www.watch-styles2015.com/ https://www.controlexec.com/ replica watches fake rolex watchesse www.watcheswrestling.com replica watches gzwatches https://www.watchesmg.com