Heraldika a historie - Josef Plch

Osobní stránky zaměřené na heraldiku a historii Jedovnicka,
holštejnského a rájeckého panství, Blanenska, Moravy...

Vyhledat článek

Znak a vlajka Bukoviny na Blanensku

Autor: Josef Plch | Vydáno: 06. prosinec 2014 | Přečteno: 2385x

Stručná historie vsi, nejstarší obecní pečeť, symbol radlice a krojidla. Jednorožec - symbolem zakladatelů vsi, premonstrátů ze zábrdovické kanonie. Předchozí pokusy o návrh obecního znaku, zvažované varianty, výsledné řešení.

Jde o "civilní" převyprávění textu žádosti určené pro parlamentní Podvýbor pro heraldiku a vexilologii. Text žádosti najdete ve starších článcích.

Tento článek byl určen pro obecní zpravodaj Bukoviny na podzim roku 2014.

     Oproti dříve publikovanému textu žádosti obsahuje drobné detaily a upřesnění, pro tuto příležitost jsem překreslil nejstarší známou pečeť, protože dochované otisky jsou poškozené - kresba je tedy názornější než fotografie.

Vlastní článek pro zpravodaj - v doplněné podobě - si můžete přečíst zde.

Bukovina - znak a vlajka

Bukovina - pečeť z r. 1668

Přečíst/stáhnout článek (.pdf)

Copyright © 2019 plch.info | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign

zerokilledwatches.com https://www.ufesawatches.com https://www.ban-watches.com/ www.walletswatchesandthings.com replica watches https://www.watchesjob.com https://www.smartwatchesdeal.com replica rolex https://www.watch2ch.com/ replica rolex omegawatches2015 https://www.watch-styles2015.com/ https://www.controlexec.com/ replica watches fake rolex watchesse www.watcheswrestling.com replica watches gzwatches https://www.watchesmg.com