Heraldika a historie - Josef Plch

Osobní stránky zaměřené na heraldiku a historii Jedovnicka,
holštejnského a rájeckého panství, Blanenska, Moravy...

Vyhledat článek

Znak obce Bukovinka - představení variant

Autor: Josef Plch | Vydáno: 25. listopad 2013 | Přečteno: 3221x

Text pro veřejnou anketu v Bukovince (okres Blansko). Stručné shrnutí heraldických zásad a obecných doporučení pro návrh obecního znaku.

Čtyři východiska návrhů - nejstarší pečeť obce z roku 1668, mariánská symbolika, premonstrátská symbolika, erb Hartmana z Holštejna (majitel vsi v době první písemné zmínky z roku 1268). Představení tří variant vybraných zastupiteli obce z více předložených návrhů.

Zhruba od června 2008 jsem jednal o návrhu obecního znaku se zastupiteli Bukovinky, především se starostou obce. Zastupitelé se rozhodli požádat jen o udělení obecního znaku, o vlajku neměli zájem.

Z předložených návrhů vybrali zastupitelé tři - mezi ně se bohužel nedostalo řešení, které jsem osobně preferoval a které se zdaleka nejvíce líbilo i okruhu mých známých.

Na září 2008 jsem připravil podklady pro anketu mezi občany, předloženy byly ony tři vybrané varianty.

V anketě zvítězila varianta přebírající zažité obecní znamení bez jakýchkoli úprav a doplňků.

Zde si můžete přečíst text, vytvořený pro onu anketu.

 

Bukovinka - znak a pečeť

Přečíst/stáhnout článek (.pdf)

Copyright © 2019 plch.info | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign

zerokilledwatches.com https://www.ufesawatches.com https://www.ban-watches.com/ www.walletswatchesandthings.com replica watches https://www.watchesjob.com https://www.smartwatchesdeal.com replica rolex https://www.watch2ch.com/ replica rolex omegawatches2015 https://www.watch-styles2015.com/ https://www.controlexec.com/ replica watches fake rolex watchesse www.watcheswrestling.com replica watches gzwatches https://www.watchesmg.com